Międzynarodowy Mistrz Polski Młodych Parkieciarzy uhonorowany przez Dyrektora targów Drema i DremaSilesia!

Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy zorganizowało w Poznaniu w dniach 30.01 - 02.02.2018 Warsztaty i Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy. W konkursie wzięli udział zawodnicy z Polski, jak również reprezentanci krajów: Białorusi, Ukrainy i Czech.

Celem mistrzostw było ułożenie wzoru konkursowego opracowanego przez doświadczonych mistrzów parkieciarstwa ze Stowarzysznia Parkieciarze Polscy. Międzynarodowa komisja sędziowska, której przewodniczył Łukasz Kenio, a obserwatorem z ramienia EUFA P+F (Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej i Posadzkarskiej) był Josef Heller, podczas oceny prac brała pod uwagę:organizację stanowiska pracy, porządek, przestrzeganie przepisów BHP, zgodnośc ze sztuką parkieciarską - precyzję wykonania wzoru, dokładność cięć, pomiary i trasowanie wzoru, zamocowanie i trwałość nałożonego wzoru, staranność i czystość, czas wykonania i naturalnie efekt końcowy. W skład komisji weszli przedstawiciele poszczególnych krajów (Jiri Dvorak, Ivan Rak).

W konkursie udział wzięli zawodnicy z Polski: Michał Lipiński, Karol Wolnowski, Kacper Widawski, Szymon Sarnacki, Jakub oraz gościnnie z Białorusi: Dymitrij Pisarew i Ilya Wołkow, z Czech Jak Razek i Yurij Bilas, z Ukrainy Anatolij Baranowskij, a także uczniowie ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego z Oświęcimia.

Mistrzem Polski Młodych Parkieciarzy został Michał Lipiński, II miejsce zajął Kacper Widawski, II miejsce zajął Karol Wolnowski. Mistrz i wicemistrz Polski będą reprezentować polskich parkieciarzy na mistrzostwach Europy w Mińsku.

Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Młodych Parkieciarzy, za wykonanie najlepszej pracy zawodów, zdobył Jan Razek z Czech. Otrzymał on honorowe wyróżnienie oraz statuetkę, którą wręczył Dyrektor  targów DREMA i DremaSilesia - Andrzej Półrolniczak.

Równolegle do Mistrzostw Polski przebiegały Międzynarodowe Zawody z udziałem zaproszonych zawodników z Czech, ukrainy i Białorusi, w których zawodnicy potwierdzili kwalifikacje reprezentowanych krajów do Mistrzostw Europy Młodych Parkieciarzy w Mińsku.

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact