Akademia Pelletu na DremaSilesia 2018 – projekt popularyzujący wykorzystanie pelletu i czystrego spalania

Wydawnictwo Biomass Media Group wraz z organizatorami targów DremaSilesia wyszli z inicjatywą adresowaną do gmin, samorządów i mieszkańców - w dniach 6-7 kwietnia 2018 przygotowywana jest Akademia Pelletu. Jest to cykl edukacyjnych spotkań popularyzujących wykorzystanie pelletu w gospodarstwach domowych, zakładach przemysłowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

O pellecie drzewnym czasopismo Magazyn Biomasa publikuje informacje dla Państwa od ponad 3 lat. Na łamach „Magazynu Biomasa” oraz wydawanego cyklicznie „ Rynku Pelletu” promowane jest wykorzystanie ekologicznego paliwa jakim jest pellet, prezentując wszystkie aspekty jego użytkowania, publikując wypowiedzi ekspertów, opinie użytkowników kotłów i pieców na pellet, pokazując nowości produktowe oraz możliwości dofinansowania inwestycji jaką jest przebudowa kotłowni.

Od pół roku, dzięki inicjatywie Akademia Pelletu, edukacja na temat sektora pelletu drzewnego wkroczyła w nowy, praktyczny wymiar! Autorski projekt Biomass Media Group to cykl spotkań z mieszkańcami gmin najsilniej dotkniętych zjawiskiem niskiej emisji, czyli zanieczyszczenia powietrza spowodowanego m.in. pracą lokalnych kotłowni węglowych oraz spalaniem złej jakości paliw w domowych kotłach nie spełniających obowiązujących norm emisyjnych.

Podczas wydarzenia przedstawione zostaną:

  • zalety pelletu drzewnego,
  • wszystkie aspekty inwestycji w kocioł lub piec pelletowy,
  • pomoc w dopasowaniu oferty do indywidualnych potrzeb,
  • wycena kosztów zakupu urządzenia na pellet,
  • informacje o aktualnych programach dofinansowujących zakup kotła biomasowego lub modernizację starej kotłowni.

Partnerem merytorycznym Akademii pelletu jest Centrum Ogrzewania Pelletowego – dystrybutor renomowanych, polskich kotłów, pieców i palników na pellet, który na każdym etapie współpracy z klientem indywidualnym oferuje bezpłatne doradztwo w zakresie użytkowania urządzeń pelletowych.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, 6-8.04.2018, Expo Silesia, Sosnowiec

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact