Konsultacje BHP i ochrona środowiska

SEKA S.A. wykonuje darmowe, obowiązkowe szkolenia BHP, finansowane w całości przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych ze środków Funduszu Wypadkowego w ramach Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i pod patronatem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Rezerwacji należy dokonać jak najszybciej, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Projekt realizowany jest od 02.01.2018r. do 28.04.2018 r.

logo_30latseka.jpg


Dla kogo bezpłatne szkolenia okresowe? Wszyscy pracownicy budowy oraz osoby biorące udział w realizacji prac budowlanych, np.: operatorzy maszyn, kierowcy samochodów dostawczych, magazynierzy i pracownicy zapleczy budowlanych niezależnie od rodzaju umowy. Szkolenie jest skierowane również do wszystkich osób wykonujących prace budowlane, remontowe lub instalacyjne, np. konserwatorów, elektryków, hydraulików czy wykonawców sieci teletechnicznych – kwalifikują się nawet pojedyncze osoby.


SEKA S.A. jako firma legitymująca się ogromnym doświadczeniem w organizacji szkoleń i obsłudze Partnerów, może zaoferować szkolenia na najwyższym poziomie. BHP na budowie to kluczowy obszar wiedzy w branży, ponieważ bezpieczeństwo pracowników zawsze stoi na pierwszym miejscu. Uczestnicy szkoleń zyskują nie tylko ważne umiejętności związane z bezpieczeństwem na budowie, ale również poszerzają swoją wiedzę zawodową i kwalifikacje. Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w naszych szkoleniach?

  • Wiedza z zakresu BHP na budowie znacząco obniża ryzyko wystąpienia wypadku.
  • Wprowadzenie w przedsiębiorstwie najnowszych standardów związanych z bezpieczeństwem pozwala na uniknięcie potencjalnych kar nakładanych w razie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
  • Przeszkoleni pracownicy pracują bardziej efektywnie, ponieważ znają wszystkie standardy bezpieczeństwa związane z ich stanowiskiem, co dodatkowo ogranicza ryzyko awarii lub wypadku.
  • Wprowadzenie poznanych na szkoleniu standardów BHP na budowie może przyczynić się do ograniczenia kosztów związanych z bezpieczeństwem, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.
  • Posiadamy ogromne doświadczenie w obsłudze partnerów i szkoleniach BHP, a naszą praktyczną, a nie tylko teoretyczną wiedzę, potrafimy zaprezentować w ciekawy i nieszablonowy sposób.

Podczas targów DremaSilesia przedstawiciele firmy SEKA będą udzielać rad z zakresu BHP oraz Ochrony Środowiska.

Bezpieczeństwo i higiena pracy:

Każdy właściciel firmy musi zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy bez względu na to, ilu ich zatrudnia. W ramach tej kardynalnej reguły pracodawcę obowiązują szczegółowe wymogi dotyczące służby BHP i ochrony przeciwpożarowej, ujęte w liczne przepisy i zasady.

Świadczymy wysoko wyspecjalizowane usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy poprzez sprawowanie stałego nadzoru nad warunkami pracy, jako służba zewnętrzna (outsourcing) i etatowa. W naszej działalności wykonujemy wszelkie czynności wynikające z obowiązujących przepisów, zarówno w ramach umów stałych (usługa kompleksowa), jak jednorazowych zleceń.

Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów działalności każdego przedsiębiorstwa niezależnie od tego, w jakiej branży funkcjonuje firma. Aby wewnętrzne procedury obowiązujące w zakładzie pracy pozostawały zgodne z wieloma normami prawnymi, a pracownicy spełniali swoje obowiązki w bezpiecznych i komfortowych warunkach, nadzór bhp jest coraz częściej zlecany w ramach stałej umowy zewnętrznym przedsiębiorcom. Dzięki temu doświadczeni eksperci obejmują w przedsiębiorstwie kompleksowy nadzór bhp nad całą jego działalnością. W ten sposób firma oszczędza czas i pieniądze, a wewnętrzny zespół w pełni skupia się na realizacji własnych zadań.

Ochrona środowiska:

Troska o środowisko wymaga obecnie, aby zarządzanie przedsiębiorstwem odbywało się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Każda firma powinna planować swoje działania, mając świadomość wpływu, jaki mogą one wywrzeć na otoczenie.


Jednymi z największych problemów przedsiębiorstw jest osiągnięcie racjonalnej i efektywnej gospodarki odpadami, zmniejszenie emisji, a także zminimalizowanie strat energii oraz wywiązywanie się z obowiązków środowiskowych przy jednoczesnym rozwoju firmy. Te problemy trudno optymalnie rozwiązać bez fachowego wsparcia doświadczonych specjalistów do spraw ochrony środowiska.

Opracowaliśmy niezliczoną ilość dokumentacji środowiskowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ochrony środowiska – od audytów środowiskowych, przez  eco-outsourcing i opracowanie wniosków o wydanie decyzji środowiskowych, po systemy zarządzania środowiskiem ISO. Prowadzimy nadzór stały z zakresu ochrony środowiska w ponad 100 zakładach zlokalizowanych na terenie całej Polski.

W naszej wieloletniej działalności współpracowaliśmy z przedsiębiorstwami z branży: spożywczej, chemicznej, odpadowej, górniczej, energetycznej, a także z firmami budowlanymi realizującymi zarówno obiekty użyteczności publicznej, hale produkcyjne, jak i drogi, linie metra czy gazociągi. Nieobca jest nam współpraca z usługodawcami z branży hotelarskiej, gastronomicznej czy paliwowej.

Na stoisku SEKA do dyspozycji odwiedzających targi DremaSilesia będą czekać specjaliści:

Tomasz Boduszek Dyrektor SEKA S.A. Oddział Katowice - Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Wydział Zarządzania. Od wielu lat związany ze sprzedażą w sektorze B2B i zarządzaniem w tym obszarze. Nowoczesny handlowiec i menadżer. Pełen pasji i charyzmy, wychodząc z pomocą innym ludziom inspiruje ich do osiągania celów i podnoszenia swoich kompetencji. Prywatnie – człowiek popularyzujący ideę zdrowego trybu życia. tel. 32 700 22 38 | kom. 519 567 536 | e-mail: tomasz.boduszek@seka.pl.


Barbara Sitkowska   Zastępca dyrektora ds. nadzoru SEKA S.A. Oddział Katowice - Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu. Inżynier Ekonomiki, Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Współpracę z SEKA S.A. rozpoczęła w 1997 r. jako inspektor ds. bhp nadzorujący zakłady. Od 2005 r. (z 3-letnią przerwą) kieruje oddziałem SEKI w Katowicach. Doradza i prowadzi szkolenia w zakresie bhp oraz ochrony pracy. tel. 32 700 22 37 | kom. 501 068 621 e-mail: barbara.sitkowska@seka.pl.


Aleksander Florek Koordynator ds. ochrony środowiska SEKA S.A. -
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej wydziału Organizacji i Zarządzania. Audytor Wewnętrzny systemu zarządzania środowiskiem wg ISO-14001. Nadzoruje pracę oddziałów SEKA S.A. w aspekcie handlowym i merytorycznym oraz odpowiada za pierwszy kontakt z klientem. tel. 503 091 080 | e-mail: aleksander.florek@seka.pl.

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni