Strefa parkietu - warsztaty parkieciarskie

WARSZTATY PARKIECIARSKIE NA TARGACH DREMASILESIA w SOSNOWCU 06 – 08 KWIETNIA 2018 W CENTRUM EXPO SILESIA

STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY ZAPRASZA NA KOLEJNE REGIONALNE WARSZTATY PARKIECIARSKIE.

PREZENTOWANE BĘDĄ NAJNOWOCZEŚNIEJSZE PRODUKTY: PARKIETY, DESKI, KLEJE, LAKIERY, OLEJE, WOSKI, TARASY DEWNIANE ORAZ TECHNOLOGIE W PARKIECIARSTWIE.

WARSZTATY UZUPEŁNIĄ PREZENTACJE ORAZ PRAKTYCZNE POKAZY PRZYGOTOWANIA PODKŁADU, KLEJENIA, SZLIFOWANIA, WYKOŃCZENIA POWIERZCHNI ORAZ POMIARÓW W PARKIECIARSTWIE.

Warsztaty odbędą się w ramach Strefy Parkietu/ Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej, w dniach 06 - 08 Kwietnia 2018, na terenie EXPO SILESIA w Sosnowcu podczas Targów Maszyn i Narzędzi  do Obróbki Drewna DREMASILESIA - największym spotkaniu dostawców maszyn, narzędzi, akcesoriów, chemii do drewna (lakierów ,klejów, olejów ), komponentów produkcyjnych, technologii, wyrobów z drewna, usług przerobu i zastosowań drewna (posadzki drewnianej, stolarka, meble, tartacznictwo, pozyskiwanie energii z drewna …) skupionych w Polsce Płd.

Spotkaniu Branży Parkieciarskiej towarzyszyć będzie, jak zwykle, bogaty program przygotowany przez Stowarzyszenie „Parkieciarze Polscy” i ich partnerów. W ramach Warsztatów Parkieciarskich odbędą się liczne pokazy, szkolenia, prezentacje, nowości produktowe.

Interesującym wydarzeniem Warsztatów będą praktyczne przygotowania mistrza i wicemistrza Polski Młodych Parkieciarzy do udziału w mistrzostwach Europy w Mińsku (23-25.05.2018). Młodzi parkieciarze będą wykonywać skomplikowane wzory posadzek drewnianych z zastosowaniem najnowszych technologii parkieciarskich:

  • obróbki drewna (systemy ciecia, szlifowania, odpylania firmy FESTOOL, systemy przygotowania podkładu i klejenia parkietów firmy MUREXIN,systemy wykańczania powierzchni firmy BLANCHON).

W ramach popularyzacji zawodu parkieciarskiego  kolejny raz do udziału w Warsztatach zaproszono uczniów szkół zawodowych w tym z ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu - organizatora konkursu „Sprawny w Zawodzie ( również w parkieciarstwie).

Sponsorami Warsztatów są : FESTOOL, MURINEX, BLANCHON, Parkiety Widawscy.

Na targach funkcjonować będzie stoisko Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy, czynny będzie punkt konsultacyjny rzeczoznawców SPP, na którym m.in. będzie możliwość dokonania zakupu po promocyjnej cenie książki „Parkieciarz. Podstawy wiedzy i praktyki zawodowej”.

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni