Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej

Tegoroczne targi DremaSilesia odbędą się w dniach 12-14. maja. Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej to wydarzenie organizowane przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora targów.

Jak zrobić Meble z palet?

W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu prezentować będą swoje umiejętności tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Wspomagać ich będzie w tym działaniu firma Festool producent elektronarzędzi do obróbki drewna, firma Ago-Agnieszka Kaczurba AgoHome.pl dystrybutor mineralnych farb kredowych, farb opartych na bazie oleju lnianego, olejów i wosków do konserwacji drewna oraz firma Parkieciarstwo Widawski Paweł z Pszczyny, która dostarczy europalety.

Wiedza kluczem do profesjonalizmu

Portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy oraz centrum kształcenia ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają uczniów i nauczycieli szkół budowlano - drzewnych, a także osoby pragnące zmienić zawód lub poszerzyć swoje umiejętności i wykształcenie poprzez kursy zawodowe do Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej na wykład Dariusza Kozery pt. "Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza?", a także do punktu konsultacji w celu otrzymania informacji dotyczących szkoleń zawodowych takich jak: "Kurs brakarzy drewna okrągłego", "Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej", "Kurs operatora harwestera i (lub) forwardera"  organizowanych przez Drewno.pl i Forest CC. Zapraszamy również do udziału w panelu dyskusyjnym z udziałem nauczycieli zawodu, mistrzów, wykładowców, zaproszonych gości m.in. ze Związku Rzemiosła i Wydziałów Oświaty, Izb i organizacji z branży budownictwa.
Na stoisku będzie można zakupić literaturę branżową.

Podczas Targów Drema 2016 w Poznaniu na stoisku "Strefa wiedzy" organizowanym przez portal internetowy Drewno.pl jako jedna z atrakcji stoiska wystąpiła grupa uczniów wraz z opiekunami, reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Młodzi stolarze demonstrowali swoje umiejętności obróbki drewna poznanej na zajęciach w szkole zawodowej i technikum, tworząc wspaniałe wielopiętrowe karmniki dla ptaków. Jeden z uczniów obdarzony talentem rzeźbiarskim, demonstrował techniki użytkowania różnego rodzaju dłut wykonując ciekawe figurki z drewna lipowego.

 

Dotacje z UE dla firm nie tylko na innowacje

Punkt konsultacyjny – Strefa Wiedzy Drewno.pl

Podczas targów DREMASILESIA 2017 w Strefie Wiedzy na stoisku Drewno.pl będzie okazja do konsultacji w kwestii możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje w przedsiębiorstwach. Co ciekawe -  w tym roku skupimy się na tych dofinansowaniach, które nie wymagają prowadzenia badań i wdrażania innowacji.

W najbliższych miesiącach ruszą na dobre dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na rozwój przedsiębiorczości poza dużymi miastami, które dotyczyć będą firm zatrudniających do 50 pracowników. Jest to źródło finansowania dość atrakcyjne, gdyż poziom dotacji sięga aż 70%! Maksymalna kwota jaką można uzyskać to 300.000 zł. W naszym punkcie konsultacyjnym oferujemy możliwość sprawdzenia dostępności środków tego źródła w Państwa gminach oraz wstępną oceną szans uzyskania dofinansowania.

 

Konsultant - Dariusz Rutkowski

Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Studium podyplomowego: Zarządzanie projektami europejskimi z wykorzystaniem technologii informatycznych, Wydział Zarządzania Uniwersytet Ekonomiczny Poznań.

Od 2004 roku zajmuję się pozyskiwaniem, rozliczaniem i zarządzaniem projektami europejskimi realizowanymi w leśnictwie i branży drzewnej. Były to projekty dla Uczelni, Lasów Państwowych oraz na rzecz przedsiębiorców z sektora MŚP współfinansowane z funduszy: Europejskiego Funduszu Społecznego, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Poziom uzyskanych dotacji przekroczył 50 mln zł.

Obecnie:

Prezes Zarządu Forest Consulting Center Sp. z o.o.

Doradca Dyrektora ds. dotacji europejskich – Leśny Zakład Doświadczalny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wykładowca z zakresu zarządzania projektami europejskimi: około 50 szkoleń dla przedsiębiorców z sektora MŚP na terenie całej Polski z zakresu pozyskiwania dotacji na inwestycje
w przedsiębiorstwach

Już w roku 2004, w kilka miesięcy po wejściu Polski do Unii Europejskiej, pomysłodawca pierwszego projektu w branży leśnej dedykowanego dla przedsiębiorców leśnych w celu podnoszenia ich kwalifikacji. Projekt, którym jednocześnie kierował i rozliczał został nagrodzony umieszczeniem w publikacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pn. „Dobre praktyki”. Umieszczony został w publikacji jako przykład wzorcowego pod względem trafności i celowości wykorzystania unijnych funduszy.

Największy atut konsultanta to specjalizacja w projektach dla sektora leśno–drzewnego oraz doświadczenie w rozliczaniu i zarządzaniu projektami.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact