Podsumowanie 10 jubileuszowej edycji targów DREMASILESIA 2016!

Jubileuszowa edycja targów DremaSilesia 2016 zakończona sukcesem!

Sukcesem zakończyły się Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, które trwały od 23 do 25 kwietnia 2016 w Expo Silesia w Sosnowcu! Przez trzy dni, w ramach śląskich spotkań z branżą drzewną i meblarską, swoje ekspozycje zaprezentowało 59 wystawców z Polski i zagranicy, a zwiedziło ją ponad 1400 profesjonalistów.

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia powstały z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich - krajowego lidera w organizacji wydarzeń o charakterze biznesowym. W ramach dziesięciolecia istnienia, targi DremaSilesia zmieniły swoją lokalizację i tegoroczna edycja 2016 miała miejsce w Expo Silesia w Sosnowcu. Zmiana ta wyszła wszystkim na dobre, gdyż zarówno obecność wystawców, jak i zwiedzających dopisała, a warunki zapewnione przez organizatorów sprzyjały prowadzeniu rozmów biznesowych i zagwarantowały najbardziej optymalne możliwości zwiedzenia oferty targowej i pozyskania kluczowych informacji. Lokalizacja targów w sercu Górnego Śląska oraz ich wiosenny termin doskonale wpisały się w oczekiwania uczestników rynku, zapewniając im maksymalną satysfakcję.

- Przeniesienie targów do nowego obiektu jakim jest Expo Silesia w Sosnowcu, sprawiło, że zyskały na atrakcyjności, ponieważ kompleks jest dobrze usytuowany, a dojazd do niego bardzo łatwy. Ta nowa lokalizacja z pewnością przyciągnęła dodatkowe osoby zwiedzające, które chciały porównać 10-jubileuszowe targi z wcześniejszymi, odbywającymi się na terenie Katowic. Szczególnie dni weekendowe cieszyły się popularnością wśród zwiedzających, co też znalazło odbicie w wyższej frekwencji także na naszym stoisku. Stworzyliśmy możliwość nie tylko zobaczenia maszyn "na żywo", ale również przekonania się o efektach ich pracy – podsumowuje Bożena Bizoń, kierownik działu reklamy i marketingu Felder Group Polska.

Śląsk inspiruje

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia 2016 to kompleksowa oferta adresowana do małych i średnich przedsiębiorstw z branży drzewnej i meblarskiej, dająca szansę zapoznania się z szeroką gamą innowacyjnych rozwiązań, co zdecydowanie wpływa na zwiększenie konkurencyjności danej firmy na rynku. Uczestnictwo w nich to także świetna perspektywa nawiązywania nowych kontaktów oraz budowania długoterminowych relacji z liderami sektora drzewno-meblarskiego.

- Tegoroczną edycję targów DREMA SILESIA oceniamy jak najbardziej pozytywnie, bowiem zakończyły się one dla nas dużym sukcesem - stanowisko KMA Maszyny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się także na sprzedaż wystawianych przez nas maszyn. Bardzo cieszymy się, że podjęliśmy decyzję o wystawieniu się na targach. Osoby odwiedzające halę targową wykazywały duże zainteresowanie przeprowadzanymi przez nas prezentacjami maszyn. Dzięki temu udało nam się nawiązać kontakt z wieloma klientami, którzy na własne oczy przekonali się jak pracują i jak z bliska wyglądają oferowane przez nas produkty – mówi Marcin Troczewski z firmy KMA Maszyny. - Odwiedzają nas także goście z lat poprzednich oraz stali klienci, którzy już mają nasze maszyny i są zdecydowani na kolejne. Jest to najlepsza odpowiedź na to, czemu tu jesteśmy i chcemy być. Uważamy, że warto skorzystać z możliwości udziału w targach z uwagi na korzyści jakie udało nam się osiągnąć jako wystawca i na pewno nie zabraknie nas podczas ich przyszłorocznej odsłony. Ponadto w tym roku należy pochwalić kwestie organizacyjne, ponieważ targi odbyły się w nowej, lepszej lokalizacji. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Organizatorom za możliwość udziału i zaprezentowania naszej firmy.

Targi DremaSilesia były świetną okazją do rozmów pomiędzy uczestnikami rynku dostawców techniki i rozwiązań dla obróbki drewna i ich odbiorcami: przedstawicielami firm stolarskich różnej wielkości, a także atrakcyjnym miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć technologicznych i produktowych.

Zdaniem Dyrektora firmy Schelling Polska – Marka Kota – DremaSilesia to targi małe, ale doskonałe. Wzrasta znaczenie targów regionalnych i dlatego firma SCHELLING bierze również udział w mniejszych imprezach targowych. Jest to najprostsza i najtańsza droga dotarcia do Klienta. Podczas targów możemy pokazać produkty, a nie prospekty, a także spotkać wielu potencjalnych nabywców w krótkim czasie .Tegoroczną lokalizację i organizację uważam za bardzo dobrą. Zaskoczyła mnie nadspodziewanie duża liczba zwiedzających.

Niewątpliwym atutem targowej ekspozycji była otwierająca się przed gośćmi możliwość nie tylko kupna, ale także wypróbowania prawie wszystkiego, co wystawiające się firmy zaprezentowały. W tym roku ich oferta obejmowała maszyny i narzędzia do obróbki drewna oraz procesów pomocniczych (systemy pakowania i składowania), komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz wyroby z drewna: podłogi, tarasy, drzwi, okna a także urządzenia wykorzystywane w procesach przygotowania materiału i uzyskiwania energii z drewna.

Przegląd dobrych praktyk

Wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić ciekawą ofertę wystawienniczą i porozmawiać z liderami branży, a także wziąć udział w atrakcyjnych tematycznie konferencjach.

Strefa Parkietu zorganizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy SPP zaprezentowała nowoczesne techniki i produkty wykorzystywane podczas prac parkieciarskich (przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie; przyrządy pomiarowe; techniki szlifowania; tarasy drewniane). Zaplanowano również serię wykładów tematycznych: Design w Parkieciarstwie, Dąb “Król Parkietu” – Rynek Parkietów oraz Wybrane Aspekty Sektora Leśno- Drzewnego, a także Pomiary w Parkieciarstwie.

Strefa Wiedzy zorganizowana przez portal Drewno.pl - w ramach tej przestrzeni odbył się cykl wystąpień na tematy dotyczące branży drzewnej. Prezentacje przygotowali wysokiej klasy specjaliści, z którymi można było również bezpośrednio porozmawiać po wykładach. Poruszano m.in. tematykę: O dotacjach dla firm (dofinansowanie ZUS oraz unijnych dotacjach na innowacje) - będzie mówił Dariusz Rutkowski (Forest Consulting Center); Recykling odpadów drzewnych - Wojciech Cichy (Instytut Technologii Drewna); System norm dla biopaliw stałych w Polsce, w Europie i na świecie - W. Cichy (Instytut Technologii Drewna); Inwestowanie a wynikające z tego koszty produkcji mebli - Piotr Domański (AT - Piotr Domański); Policzkowanie - Bezpyłowa Strukturyzacja Drewna - Patryk Koralewski, Zdzisław Warmuz; Aspekty prawne i ocena ryzyka w zakresie biomasy stałej na cele energetyczne - Ilona Olsztyńska (SGS Polska); Zakładowa Kontrola Produkcji drewna konstrukcyjnego - Ilona Olsztyńska (SGS Polska); EUTR, czyli obowiązki dla podmiotów wprowadzających drewno i produkty z drewna na rynek Uni Europejskiej - Ilona Olsztyńska (SGS Polska); Systemy bezpieczeństwa technicznego w przemyśle maszynowym - Andrzej Półrolniczak (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA); Certyfikacja produktów z drewna w ramach systemu PEFC (PEFC Polska); Marketing w internecie - Kamil Jabłoński (Drewno.pl); Szkolenia zawodowe w tartacznictwie i leśnictwie - Jacek Rutkowski (Forest Consulting Center, Drewno.pl).

W Strefie Wiedzy zobaczyć można było również pracujące urządzenie do bezpyłowej strukturyzacji powierzchni drewna (policzkowanie) oraz spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze harvestera.

Z kolei w Strefie Bezpieczeństwa Maszyn, przy stoisku Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA można było uzyskać porady i zasięgnąć informacji o projekcie TeSaMa. TeSaMa to międzynarodowy projekt badawczy, realizowany przez stowarzyszenie DROMA we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym - Centralny Instytut Ochrony Pracy, Institute for Management Cybernetics e. V. oraz Fraunhofer Institut für Produktionstechnologie. Celem nadrzędnym projektu jest wzrost bezpieczeństwa pracy przy projektowaniu i obsłudze maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

Ponadto, do dyspozycji zwiedzających było stoisko informacyjne Międzynarodowych Targów Poznańskich, na którym można było uzyskać informacje dotyczące uczestnictwa w jednej z największych europejskich imprez branży drzewnej - Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbędą się w dniach 13-16 września 2016 r. w Poznaniu.

Jubileusz 10 edycji

DremaSilesia, obchodząca w tym roku jubileusz X edycji, ewoluowała do rangi wydarzenia, które obok bogatej oferty ekspozycyjnej, ukazującej przełomowe możliwości technologiczne, prezentuje również interesujące przestrzenie specjalne i oferuje szereg wydarzeń towarzyszących. Przez okres 10 lat marka DremaSilesia ugruntowała swoją pozycję na rynku regionalnych wydarzeń branżowych.

Według Jacka Świderskiego z REMA S.A. – tegoroczne targi Drema Silesia zaskoczyły nas wzorową organizacją osób odpowiedzialnych za przygotowanie oraz prowadzenie targów. Uważamy ,że jest to impreza mająca potencjał i charakter, który warto kontynuować .Zawsze tego typu przedsięwzięcia najlepiej służą bezpośredniej rozmowie-spotkaniom z potencjalnymi klientami.

Z okazji jubileuszu 10 edycji targów DremaSilesia, przedstawiciele Wydawnictwa Inwestor - wydawcy Gazety Przemysłu Drzewnego, wręczyli Dyrektorowi Targów DremaSilesia pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów. Uhonorowani zostali także wszyscy Wystawcy oraz Partnerzy Medialni - organizatorzy Targów Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia 2016 rozdali symboliczne wyróżnienia w podziękowaniu za udział w X jubileuszowej odsłonie tego wydarzenia oraz doskonałą współpracę przy tworzeniu inspirujących spotkań dla branży drzewno-meblarskiej.

Targi Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia to stabilna marka z potencjałem, a dzięki rynkowemu uznaniu jest doskonałą areną, na której odbywają się najważniejsze konferencje i wydarzenia dedykowane konkretnym grupom odbiorców.

- Targi DremaSilesia wykazały mi nową formę funkcjonowania takiej imprezy. Do tej pory targi kojarzyły mi się z bardzo dużą propozycją wielu produktów prezentowanych na bardzo wielu stoiskach wystawienniczych. Wiąże się to z małą ilością czasu na specjalistyczne rozmowy i ciągłe poddenerwowanie, że jeszcze nie wszystko widziałem. Na stoiskach handlowcy, których pierwszym zadaniem jest nawiązanie jak największej ilości kontaktów - stąd brak skupienia i koncentracji, tylko ciągły pośpiech. Tymczasem na Targach DremaSilesia panowała całkowicie inna atmosfera. Impreza o bardzo lokalnym charakterze, stąd i paleta propozycji nie duża, ale ma to swoją zaletę. Jest czas na spokojne rozmowy specjalistyczne. I z tego względu polecałbym tą imprezę – podkreśla Zygmunt Kurpisz, reprezentujący Kurpisz Consulting, a Paweł Golec z firmy Schelling Polska dodaje:
- Tegoroczna edycja targów DremaSilesia była dla nas bardzo udana. Impreza została profesjonalnie przygotowana. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z naszymi Klientami oraz pomówić o sytuacji i zmieniających się trendach w branży. Nawiązaliśmy również wiele nowych kontaktów biznesowych a ciekawe spotkania zaowocowały dużą ilością zapytań ofertowych.

Tegoroczna edycja szczególnie potwierdziła, jak silnym narzędziem biznesowym i marketingowym są właśnie targi DremaSilesia. Rola tego wydarzenia nie słabnie, a z roku na rok rośnie. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że udział w tych targach, zarówno jako wystawca, jak i zwiedzający, jest najbardziej optymalną formą inwestycji w rozwój firmy. To wyjątkowe przedsięwzięcie i gratka dla branży drzewnej i meblarskiej. W jednym miejscu i czasie skumulowane są najważniejsze firmy z sektora obróbki drewna. Obecność na targach DremaSilesia, a co za tym idzie - łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych sprawia, że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta staje się jeszcze bardziej przystępny. To jest właśnie moc targów. Blisko branży, konkretnie i z naciskiem na wrażenia uczestników, które długo jeszcze po zakończeniu spotkań targowych procentują korzyściami biznesowymi.

Dlatego już dziś warto zabezpieczyć czas na kolejną edycję – do zobaczenia na Targach Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DremaSilesia w Sosnowcu w dniach 12-14 maja 2017 r.!

[ Wstecz ]